W dniach 25 – 27 czerwca br. w AMBEREXPO, Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. odbędzie się Europejski Kongres Medyczny, największe tego typu wydarzenie w Polsce.
Ideą Kongresu jest integracja międzynarodowego środowiska medycznego oraz związanej z nim sfery polityczno – gospodarczej, stworzenie platformy wymiany doświadczeń a także podjęcie dyskusji o problemach i wyzwaniach stojących przed sektorem zdrowotnym w Polsce. Obecność krajowych ekspertów, autorytetów w dziedzinie finansów, gospodarki czy ekonomii oraz gości z zagranicy, stanowi gwarancję najwyższego poziomu merytorycznego paneli tematycznych i otwiera możliwość wypracowania nowych, lepszych rozwiązań dla środowiska medycznego.

Podczas trzech dni kongresowych uczestnicy będą̨ dyskutować o przyszłości polskich szpitali i polskiego pacjenta, o inwestycjach i ekonomii, o zdrowiu publicznym i polityce zdrowotnej, pozyskiwaniu środków unijnych na finansowanie potrzeb zdrowotnych oraz wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań IT. Jednym z tematów poruszanych podczas panelu poświęconego rozwiązaniom informatycznym będzie badanie ankietowe HIMSS/EMRAM pozwalające ocenić stopień zaawansowania wdrożeń IT w polskich szpitalach. Szczegóły dotyczące ankiety na stronie EKM (http://ekm.amberexpo.pl/title,pid,2727.html).

Trwa proces rejestracji uczestników Europejskiego Kongresu Medycznego.

W związku z tym, że udział w Kongresie jest całkowicie bezpłatny, o rejestracji uczestników decydować będzie kolejność zgłoszeń. W celu dokonania niezbędnych formalności należy odwiedzić stronę̨ internetową www.ekm.amberexpo.pl, zapoznać się z programem i zarejestrować́ w systemie.

 

 

Źródło:www.termedia.pl