Pacjentów przyjmuje już nowy oddział dziecięcy. W planach jest kolejny – mikrochirurgii, replantacji kończyn i chirurgii ręki. Otwarcie zaplanowano na przyszły rok. To będzie jedyna taka placówka w kraju.

W tym momencie w ramach Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej (Lubelskie) działa oddział oparzeń dla dzieci i dorosłych, chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej dla dzieci oraz oddziały intensywnej terapii dla dzieci i dorosłych.

Jak mówi prof. Jerzy Strużyna, który kieruje WCLO, w przyszłym roku zacznie działać oddział mikrochirurgii i replantacji kończyn i chirurgii ręki. Wszystko jest już właściwie gotowe, zostało przeszkolenie personelu. Będzie to wówczas jedyny w Polsce ośrodek o pełnym zakresie usług medycznych i możliwości kształcenia chirurgów plastycznych.

Dotychczas oddział leczenia oparzeń u dzieci działał tylko w Szczecinie. Na nowym oddziale jest 10 łóżek i dodatkowe 3 do intensywnej terapii. W leczeniu małych pacjentów wykorzystuje się nowoczesne metody i aparaturę.

Uruchomienie oddziału oparzeniowego dla dzieci kosztowało 5,5 mln zł. 3 mln zł szpital pozyskał z unijnego programu Polska - Ukraina - Białoruś. Projekt jest realizowany wspólnie z placówką z Łucka. Chodziło m.in. o wypracowanie takich samych standardów leczenia oparzeń po obu stronach granicy.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl