Towarzystwo Internistów Polskich oraz redakcja Medycyny Praktycznej, zaprasza na XXXVIII Zjazd Towarzystwa Internistów Polskich, który się odbędzie w dniach 20–21 maja 2016 roku w Krakowie, w ICE Kraków Congress Centre. Zjazd TIP będzie połączony z XV Krajową Konferencją Szkoleniową „Postępy w chorobach wewnętrznych INTERNA 2016”.

Aż 30 znanych wykładowców przedstawi – jak co roku – ważne dla codziennej praktyki nowości z poszczególnych dziedzin interny. Ugruntowana przez 14 lat renoma konferencji stanowi gwarancję wysokiego poziomu merytorycznego oraz wyjątkowej atmosfery. W przeddzień Zjazdu, tj. 19 maja, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbędzie się IX Sympozjum „Dylematy etyczne w praktyce lekarskiej”, a wieczorem tego dnia uroczysta Gala V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Profesora Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza”.

O wyborze Krakowa na miejsce Zjazdu zdecydowały opinie uczestników ostatniej konferencji INTERNA, która po 12 latach goszczenia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie została przeniesiona właśnie pod Wawel, do nowego centrum kongresowego. Niewątpliwym atutem okazała się też bliskość Starego Miasta, z jego bogactwem atrakcyjnych miejsc i niepowtarzalnym klimatem. Organizatorzy nie mogli  jednak w Krakowie przyjąć wszystkich chętnych, chociaż centrum kongresowe pomieściło blisko 2800 uczestników. Stąd też decyzja o zorganizowaniu w 2016 roku Krajowej Konferencji Szkoleniowej INTERNA (z tym samym programem i tymi samymi wykładowcami) w dwóch miejscach i terminach: w Krakowie (20–21 maja) i w Warszawie (8–9 kwietnia). Zapewne część z Państwa wybierze Warszawę, choćby ze względu na mniejszą odległość od miejsca zamieszkania bądź dogodniejszy termin.

 

Źródło:www.mp.pl

Data:08.03.2016