Krajowa Izba Gospodarcza, Ambasada RP, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie, firma Bio-Tech Consulting oraz partnerzy z Izraela zapraszają polskie dynamicznie rozwijające się i innowacyjne firmy z branży biotechnologicznej do wzięcia udziału w misji gospodarczej podczas Forum Gospodarczego pn. „Polskie innowacje w sektorze ochrony zdrowia i biotechnologii”.


Rząd Izraela wprowadził szereg zachęt, by naukowcy przekraczali bariery naukowe i angażowali się w kreatywne i przełomowe badania biotechnologiczne, a transfer i komercjalizacja wytworzonych technologii stawia Izrael w światowej czołówce.

Corocznie organizowane jest w Izraelu największe w regionie międzynarodowe wydarzenie – targi i konferencja IATI-Biomed - z udziałem przedsiębiorców i naukowców z całego świata, prezentujących aktualne rozwiązania i innowacje w dziedzinie life science, ze szczególnym naciskiem na biotechnologie w medycynie.

Wg opinii Ambasady RP w Izraelu, oprócz tradycyjnej wymiany handlowej, w polsko-izraelskich relacjach gospodarczych współpraca w sektorach wysokich technologii, w tym m.in. biotechnologii ma największe perspektywy rozwoju. Duże znaczenie dla rozwoju polsko-izraelskiej współpracy w sektorach zaawansowanych technologii ma Polsko-Izraelski Program Współpracy Badawczo-Rozwojowej, wdrażany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z polskiej strony oraz MATIMOP (Izraelskie Przemysłowe Centrum na Rzecz Badań i Rozwoju) ze strony izraelskiej, które corocznie ogłaszają konkursy na wspólne projekty.

Udział w forum, a szczególnie w indywidualnych rozmowach B2B z partnerami izraelskimi, ewentualne wizyty w wybranych ośrodkach i firmach są doskonałą okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń oraz stanowią okazję na znalezienie partnerów do przyszłych wspólnych projektów, w tym projektów wspieranych przez wspomniany Polsko-Izraelski Program Współpracy Badawczo-Rozwojowej, który dofinansowywany jest ze środków publicznych.

Krajowa Izba Gospodarcza w ramach misji, poza programem merytorycznym zadba o opracowanie strony logistycznej tj. zorganizowanie przelotów, noclegów, transferów na miejscu. Z uwagi na dostępne terminy przelotów w programie będzie dzień wolny do wykorzystania wg uznania np. udziału w programie turystycznym, który przybliży Państwu ten odległy kraj.

Szczegóły....

 

 

Źródło:www.een.org.pl

Data: 11.09.2015